MARKETING SOLUTIONS

MARKETING SOLUTIONS poskytuje marketingové a sales služby pro klienty z oblasti turismu, hospitality, leisure a wellness. Propojuje marketingové a obchodní nástroje, které přinášejí perfektně funkční a jasně měřitelná řešení k úplné spokojenosti klienta.01.  Jedinečnost a komplexnost
Každý projekt vyžaduje zvláštní přístup a je nezbytné mít široký záběr obchodních, marketingových a analytických nástrojů, aby bylo možné této komplexnosti pro konkrétní projekt dosáhnout! Garance individuálního přístupu, poctivé práce a citu pro detail je naše silná stránka.

02.  Profesionálně za výsledky
Jednoduše dosáhnout stanovených cílů je práce pro profesionály. Dokážeme jasně zacílit a nastavit správný marketingový mix, jehož výsledkem je růst  v předem nastavených ukazatelích. Správné nastavení cílů a pojmenování toho, co chcete nebo potřebujete sledovat, je začátek všeho.

03.  Obchod v souladu s praxí
14 let aktivních zkušeností v oblasti turismu a hospitality nabízí jedinečný vhled dovnitř problematiky a významnou výhodu pro váš projekt. Propojení obchodní, marketingové, analytické a provozní roviny je na českém trhu výjimečný a pro celkový úspěch projektu a vaši spokojenost zcela zásadní.


Zkušenosti, výsledky, praxe

Marketing ve službách umíme

Nabízíme 14+ let zkušeností v marketingovém světě se specializací na turismus a hospitality. K tomu navíc 10 let zkušeností v řídících funkcích hotelových a wellness provozech.
Stavíme na osobním poznání a praxi! Najít soulad mezi potřebou podnikatele prodat službu, vytížit hotel či resort správnému klientovi za správnou cenu a ochotou koncového zákazníka za tyto služby zaplatit, poděkovat, doporučit službu dál a ještě se vrátit zpět, je "disciplína", na kterou máme nástroje, zkušenosti a reference.
Držíme v rukou nástroje pro fungující podnikání v turismu

Mix nástrojů a řešení

MARKETING SOLUTIONS dává podnikání smysl. Tím spíš v oblasti turismu, hotelnictví a wellness. Marketing spojujeme s obchodními nástroji, kvalitním know-how, zkušenostmi z provozu a dobrými kontakty. Držíme v rukou základ pro řešení, se kterým jsou ve finále spokojeni podnikatelé/provozovatelé i jejich koncoví zákazníci.
Naše služby se navíc s ohledem na požadavky trhu, potřeby zákazníků a rozšiřující se tým specialistů pozvolna rozšiřují.


(Nejen) marketingová analýza & strategie

Příprava komplexní marketingové analýzy a strategie s možným přesahem do obchodní, ekonomické i provozní oblasti podnikání. Od přípravy logomanuálu až po přípravu finančního plánu.

Nastavení ukazatelů pro sledování výkonnosti

Pojmenování, nastavení, vyhodnocení a sledování klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI) pro hotely a penziony, wellness centra, skiareály, celoroční resorty.

Eshopy & e-commerce

Tvorba eshopů pro malé i velké klienty na míru s řadou nejmodernějších hejbátek, filtrů, štítků a uživatelských funkcí. Kvalitní "nekrabicové" řešení s intuitivním adminem a reportingem.


Re/design & vývoj webu, SEO

Tvorba moderních, chytrých webů s vlastním redakčním systémem a nastavením SEO pro vyhledávače. Weby, které prodávají, jsou atraktivní a snadno dohledatelné

PPC kampaně & online

Google Ads, Sklik, remarketing, retargeting, nastavení klíčových slov, nativní inzeráty. Vše na míru a profesionálně.

E-mail & sms marketing

Snadná tvorba moderních newsletterů ve vlastním redakčním systému, intuitivní prostředí, reporty, statistiky, pokročilé funkce pro kvalitní marketing


API - chytré mapy, QR, e-průvodci

Naše API určené pro klienty podnikající v hospitality a turismu je dokonalá marketingová zbraň.
Nabízíme jedinečnou platformu, která dokáže hosta provést oblastí ve 2D i 3D mapě, proznačit v mapách neomezené množství vlastních bodů zájmu, zarezervovat či prodat službu, zakoupit občerstvení přes "QRko", zaslat klientovi do telefonu odměnu, dárek či slevu na cokoliv. Vše úhledně s krásnou grafikou, přístupem do adminu a reporty pro další analýzu.

PR & story telling

Najdeme USP daného projektu a navážeme na něj příběhy, které prodávají. Výstupy v médiích - PR články, tiskové zprávy, komerční sdělení, copywriting

Grafika & ilustrace

Grafika je nedílnou součástí tváře značky. Vytvoříme brand, logo, grafický manuál "corporate identity" stejně tak jako působivou grafiku webu, letáku, postery, bannery pro online marketing i vlastní originální a nezaměnitelné kresby.


Foto, video & dron 360°

Spolupracujeme s nejlepšími fotografy, dronisty, kameramany, kteří se na svou profesi specializují a skvěle doplňují tým grafiků a online specialistů.

Zážitkové a naučné stezky

Dokážeme provázat příběh či obchodní značku také do nejbližšího okolí vašeho zařízení. Naučné, interaktivní, zážitkové stezky dokážeme nejen navrhnout a zrealizovat, ale díky naší API také rozmluvit či rozhýbat na obrazovce telefonu.

Scene "voňavý" marketing

Vůně na míru vašeho provozu, harmonie vůní vycházející z cílové skupiny, místa či širších vazeb k povaze projektu. Profesionální přístup od začátku do konce se skutečným odborníkem na scene mnarketing.


Rozumíme si?

​Projdeme si všechno společně, sladíme noty a pak teprve začneme.


Základní otázky & odpovědi

Jak to vlastně funguje Tomáši?

Je to snadné. Mrkněte na základní popis toho, jak to s Tomášem z MARKETING SOLUTIUONS funguje, jaké jsou první kroky, co očekávat, jaké informace mít připravené na začátek a s počítat v průběhu fungující spolupráce.

Jaké služby nabízíte?

Nabízíme marketingové a obchodní služby zaměřené na oblast služeb v turismu, hotelnictví, wellness a volného času. Cílení na tuto část trhu nás dělá výjimečnými. Nechceme, neumíme a nebudeme dělat cokoliv a pro kohokoliv. Pracujeme na projektech, které jsou něčím výjimečné, stejně jako naše práce. Nabídka služeb je poměrně komplexní a díky zkušenostem za více než 14 let v této oblasti velmi konkrétní, znalá všech vztahů a procesů uvnitř firmy i tržního prostředí.

Co očekávat od první schůzky?

Fungující spolupráci předchází prvotní nezávazná konzultace, která je zdarma. Tento první krok má podobu 60-90minutové neformální schůzky, ze které vyplynou vaše očekávání, potřeby a cíle, kterých chcete dosáhnout. Z prvotního meetingu vyplynou vzájemné průsečíky. Tedy místa, kde se potkávají vaše představy s našimi schopnostmi a zkušenostmi. Naše spolupráce může spočívat již v definování základních cílů a ukazatelů, kterých chcete ve svém projektu dosáhnout.
V této první fázi také krátce představíme naše marketingové a obchodní nástroje a zkušenosti. Pokud se po první schůzce shodneme na tom, že spolupráce dává smysl oběma stranám, můžete do 3 dnů očekávat zpracování nezávazné cenové nabídky na spolupráci.

Kdo se bude o můj projekt starat?

Hlavou celého projektu MARKETING SOLUTIONS je Tomáš Drápal. Člověk, který v letech 2009-2020 zaváděl, řídil a inspiroval mnoho provozů a pracovníků v hotelech, wellness centrech, restauracích i volnočasových resortech v Čechách i zahraničí. Kromě 10tileté zkušenosti v řídídích provozních funkcích stál Tomáš také 14 let v čele marketingu a sales oddělení významných resortů. Díky zkušenostem z provozu, marketingu a obchodu společně s velmi cennými kontakty a s profesionálním týmem specialistů působících v oblasti marketingu, představuje Tomáš Drápal a jeho lidé z MARKETING SOLUTIONS dokonalou sestavu pro váš projekt.

Co stojí spolupráce s námi?

Nezávaznou cenovou nabídku obdržíte do 3 dnů od první neformální schůzky. Terpve na základě poznání možností spolupráce dokážeme určit rozsah placených služeb. Od návrhu loga, přes implementaci funkčních obchodních a marketingových nástrojů až po vytvoření celkového příběhu, koncepce a reporting z výstupů pro vaše podnikání. Více o službách >> zde
Výhodou spolupráce s námi je, že jsou všechny naše výstupy a práce měřitelné a vidíte efektivitu vynaložených prostředků. Dá se říci, že všechny vynaložené peníze do marketingu s MARKETING SOLUTIONS opět generují peníze, takže se nebavíme o "černé díře marketingu", ale spíše o "investici do podnikání".Naše reference

Tomáše znám již od roku 2010. Stál u mnoha zajímavých projektů a vždy je dokázal perfektně rozjet. Ať už se jednalo o hotely či horské resorty, vždy se pod jeho vedením projekt etabloval nějakým nej a řadou ocenění. Schopnost propojit jeho zkušenosti z provozů a obchodní a marketingové dovednosti je perfektní a moc mě baví sledovat jeho práci.
Radka Telyčková
Jednatelka Pomáháme hoteliérům
Toma Drápala znám jako poctivého, pracovitého člověka s neuvěřitelným citem pro detail. Vše, na čem jsme se kdy domluvili, tak platilo do puntíku. Byl klíčovým člověkem u dvou hotelů, které jsme společně otevírali. V době, kdy marketingová strategie byla u nás ještě cizí slovo, tak připravil úctyhodný podklad, podle kterého projekty fungují od roku 2009 dodnes.
Ludmila Tomečková
Ředitelka Wellness hotelu Hluboký dvůr
S Tomášem pracujeme na projektu největšího bike regionu v České republice. Jeho nápady, jasná linie myšlenek vedoucí k úspěšnému spuštění projektu a tah na bránu je úctyhodný. Úspěšně nám navrhl strukturu a design webu, nastavil marketingovou strategii i kampaň a přivedl projekt k životu. Schopnost propojit marketing a business s reálným životem a provozem je přesně to, co Tomáš umí a co každý provozovatel potřebuje.
Petr Vrzal
Ředitel Destinační společnosti Králický Sněžník
S Tomášem Drápalem jsem pracoval v rámci celostátní marketingové kampaně na podporu cestovního ruchu v České republice v roce 2022. Díky jeho vedení projektu Sky Bridge 721 jsme společně dosáhli nebývalého dosahu v Česku i v zahraničí. Mezinárodní přesah komunikace byl společným dílem, nicméně díky nastavení marketingového mixu, kampaní, produkci fotografií, videí, www stránek, tiskových zpráv a podpory v dalších médiích byla pod jeho vedením kampaň natolik profesionální a poutavá, že výsledky této práce vidíme dodnes.
Jan Herget
Ředitel agentury CzechTourism


Kontakt  na mě

Nejjednodušší cestou, jak mě kontaktovat, je telefonicky +420 601 094 662 nebo tímto formulářem, který bude odeslán na můj email